Dohľad a ochrana firemných zariadení mimo firemnú sieť je zložité

Alternate Text

Zamestnanci dnes pracujú z rôznych miest, na rôznych zariadeniach a čoraz viac používajú verejné cloudové služby. Na prístup k pracovným dátam, informáciám o zákazníkoch alebo duševnému vlastníctvu vašej organizácie sa bežne použijú aj nezabezpečené sieťové pripojenia. Úplne mimo firemnej siete, ktoré nespravujete. Pravdepodobne sa nedá spoľahnúť na to, že všetci vaši zamestnanci pracujúci mimo kancelárie si pri práci vždy zapnú sieť VPN. Ak VPN nie je vždy zapnutá alebo dostupná, jedinou zostávajúcou ochranou pred pokročilými útokmi je tradičný antivírus pre koncové body, ktorý na zabezpečenie pred súčasnými hrozbami nestačí. Ak je VPN zapnutá potom, ohrozujete firemnú sieť, že do nej preniknú rôzne malware hrozby.

V minulosti pobočky presmerovávali prenosy do podnikovej siete, aby tak získali rovnakú úroveň ochrany. To je však veľmi nákladné. Preto stále viac organizácií prechádza na systém publikovania služieb do sveta a vy značne alebo úplne strácate prehľad o hrozbách, ktoré sú zacielené na týchto používateľov.

Alternate Text

Útočníci sa viac a viac zameriavajú na nechránené prepoje medzi zamestnancami mimo kancelárie, pobočkami a podnikovou sieťou. Organizácie musia nájsť spôsob, ako jednoducho rozšíriť ochranu za svoje hranice a chrániť zamestnancov pri práci kdekoľvek. Kľúčom k blokovaniu nových hrozieb na všetkých úrovniach je integrácia a automatizácia.

Organizácie by navyše nemali myslieť len na zabezpečenie webových prenosov, ale mali by sa sústrediť na ochranu internetovej aktivity prostredníctvom všetkých portov a protokolov. Mnohé malvérové spätné volania typu command and control (C2) používajú iné ako webové porty na komunikáciu s infraštruktúrou útočníka a odcudzenie alebo šifrovanie údajov. Účinné riešenie zabezpečenia by malo chrániť každú internetovú aktivitu bez potreby úplného servera proxy a zložitých mechanizmov nasadenia.