Hewlett Packard Enterprise

HPE

Spoločnosť Hewlett-Packard Enterprise (skrátene HPE) vznikla 1.11.2015 rozdelením Hewlett-Packard Company do dvoch verejne obchodovateľných spoločností, HPE zastrešuje obchodnú činnosť v odvetví infraštruktúry informačných technológií, software a služieb. Spoločnosť chce zákazníkom pomáhať akcelerovať ich podnikanie, vývojom a využívaním špičkových technológií premieňať myšlienky do pridanej hodnoty – meniť tak odvetvia, trhy i život.

O spoločnosti

Hewlett-Packard Corporation založili v roku 1939 spolužiaci z univerzity v Standforde Bill Hewlett a Dave Packard. Spoločnosť Hewlett-Packard je na našom trhu prítomná nepretržite od r.1967 (vtedy prostredníctvom HP Viedeň), v r. 1979 vzniklo obchodné zastúpenie HP v Československu. Firma Hewlett-Packard Československo, spol. s.r.o. bola založená v roku 1991 a v r. 1993 prevzali funkciu dve nástupnické organizácie pre Česko a Slovensko. Významnými míľnikmi v histórii firmy sú pripojenie firmy Compaq Computer Corporation v roku 2002 a oddelenie spoločnosti v Hewlett Packard Enterprise v roku 2015. Viac informácií na www.hpe.com

Odbornosť a certifikácie spoločnosti AUTOCONT

AUTOCONT je držiteľom štatútu Hewlett Packard Enterprise Platinum Partner a mnohých HPE špecializácií – viď detaily. Daný štatút sa prisudzuje iba firmám s vyškolenými odborníkmi a plnením stanoveného obratu v HPE produktoch. HPE Špecializácie sú súčasťou certifikačného programu HPE a zákazníkovi zaručujú istotu, že pracuje s autorizovaným partnerom, ktorý má v danej oblasti technológií a riešení vysoko certifikovaný personál a praktické skúsenosti. Pre zaistenie vysokej kvality a komplexnej služby zákazníkovi je AUTOCONT rovnako autorizovaným servisným partnerom. Spoločnosť AUTOCONT pravidelne získava významné ocenenia Hewlett Packard Enterprise – posledné napríklad tu.